צביעת אריחי קרמיקה

אם אתם גרים בדירה ישנה ויש לכם קרמיקה מיושנת ופרחונית במטבח, שריד משנות השבעים והשמונים, בתוך יום אחד תוכלו לצבוע אותה בצבע אחיד בגוון בהיר ונקי.

צביעת אריחי קרמיקה
צביעת אריחי קרמיקה ישנים בגוון אחיד


צביעת אריחי קרמיקה בדירות שכורות

צביעת קרמיקה מתאימה במיוחד לדירות שכורות מכיוון שמדובר בהוצאה קטנה יחסית להריסת הקרמיקה הקיימת והחלפתה בחדשה. בין אם אתה שוכרים דירה או משכירים דירה ומעוניינים להעלות את ערכה, חידוש הקרמיקה על ידי צבע היא אופציה זולה ומהירה. ניתן לסיים את העבודה בתוך יום אחד.

אם אתם מעוניינים לצבוע את האריחים לבד, הנה מדריך קצר.

מדריך לצביעת אריחי קרמיקה

הכנת השטח לצביעת הקרמיקה

מכיוון שמדובר באריחים ישנים ובסביבה שומנית, בין אם במטבח או בחדר באמבטיה, ההכנה חשובה ביותר היא ניקוי האריחים בצורה יסודית עם מסיר שומנים, מים וסבון. יש להסיר את הלכלוך, סימני השומן ועובש. לאחר הניקוי נשייף את האריחים עם נייר לטש גס להשגת מרקם מעט מחוספס. זוהי מלאכה קשה ואם יש לכם מכונת ליטוש חשמלית זה יקל עליכם מאוד את העבודה.

באיזה צבע משתמשים לצביעת קרמיקה

קרמיקה לא צובעים עם צבע שמן, אלא רק עם צבע ייעודי לקרמיקה. קיימים מספר צבעים בשוק, חלקם מכילים כבר צבע יסוד כך שתוכלו לחסוך שלב בצביעה. צבע קרמיקה הוא צבע מיוחד בעל כושר השתטחות גבוה וכושר היצמדות גבוה. הוא המעניק גימור יפה ועמיד.

באיזה גוון צובעים אריחי קרמיקה

ניתן לצבוע אריחי קרמיקה בכל גוון, אולם מומלץ בגוון בהיר לבן או שמנת. צבעים בהירים יתנו לנו תחושת מרחב ויפתחו החלל המטבח או חדר האמבטיה הישן.

שתפו
שלחו וואטסאפ או טלפנו