האם כדאי לצבוע דירה לבד

מתכננים לצבוע את הדירה לבד?

צביעה של דירה, אפילו דירת קבלן סטנדרטית, אינה משימה פשוטה, בודאי אם אתם מעוניינים בתוצאה מקצועית ואיכותית שתחזיק לשנים רבות.

צביעת דירה לבד

קבלו מדריך לצביעה נכונה של דירה. בכדי להשיג תוצאה יפה אל תדלגו על אף שלב:

הכנת הדירה לעבודת צבע

גם אם מדובר בדירה פנויה, יש להכין את כל כלי העבודה וחמרי הגלם מראש. להצטייד בסולם ולא בשרפרף רעוע. להקפיד לכסות את הרצפות ואת הפנלים השונים בנייר דבק. בדירה מאוכלסת צריך בודאי גם לפנות חפצים וריהוט, ולכסות אותם בניילונים.

ניקוי הקירות באופן יסודי

ראשית כל ניקוי מאבק. מרבית האנשים מתעצלים לבצע את השלב הזה, אבל מדובר בשלב מהותי. השתמשו במברשת נקיה, עברו על כל הקירות, בפינות ובחיבורים עם התקרה שם ישנם קורי עכביש או הצטברות של לכלוך, ולבסוף נקו את כל הפנלים.

אם מדובר בחדרי ילדים או במטבח צריך גם לנקות את הקירות משומנים שנדבקו אליהם. קירות מלוכלכים לא יתנו תוצאה יפה והצבע עלול גם להתקלף מהקיר.

הסרת דיבלים ומסמרים מהקיר

את המסמרים מושכים בעדינות בתנועות מעגליות. את הדיבלים לא מושכים החוצה, מה שיכול לגרום להתפרקות הטיח וליצירת חור גדול מאוד בקיר. דופקים על הבורג עד שהדיבל שוקע לתוך הקיר (את השקע נמלא יותר מאוחר בחומר מילוי). רק אז מבריגים את הבורג החוצה.

קילוף הקיר ותיקוני טיח

עוברים על כל הקירות עם שפכטל, מסירים חלקי צבע נפוחים, פגומים, קילופים וכדומה. אם ישנו איזור בו הטיח רופף עדיף לפרק אותו לגמרי עד שנגיע לאיזור שבו הטיח יציב. אם ישנו חריץ לאורך הקיר נעבור על תוואי החריץ עם שפכטל או מברג כדי להרחיב אותו מעט, כך שנוכל להכניס פנימה חומר מילוי.

מומלץ מאוד למרוח חומר מקשר, בונדרול בד"כ, על גבי חריצים גדולים, חורים בטיח, חלקים רופפים וכדומה, בכדי לחזק את התשתית.

לאחר שהקיר מוכן, נבצע תיקוני טיח ושפכטל בהתאם לצורך. חורים גדולים ועמוקים נמלא בטיח גבס ורק לאחר מכן שפכטל. חריצים ותיקונים קטנים נמלא ישירות בשפכטל. המרקם של השפכטל עדין יותר ומעניק גימור סופי חלק ואסתטי. לאחר שחומר המילוי מתייבש נשייף אותו בעדינות בעזרת נייר זכוכית. מומלץ למרוח שוב חומר מקשר, אך לא חובה.

צביעה בשתי שכבות

את הצבע האקרילי נצבע בשתי שכבות, עם זמן יבוש של שעתיים בין שכבה לשכבה.

בהצלחה.

שתפו
שלחו וואטסאפ או טלפנו